Seria podręczników do języka polskiego dla szkoły średniej
10 czerwca 2022

Może i nie wszyscy lubią podręczniki, no ale taki już jest żywot każdego ucznia. Bez nich nie będzie w stanie wytrwać w żadnej szkole. Książki obowiązują do każdego przedmiotu. Przede wszystkim do języka polskiego, który należy do jednych z najważniejszych przedmiotów. W szkole średniej uczniowie korzystają ze specjalnie dedykowanych podręczników, jakie tworzone są przez wybitnych specjalistów. W tym chociażby, jeżeli mowa o książce, której nazwa brzmi Oblicza epok klasa 3. Seria Oblicza epok to naprawdę dobre materiały edukacyjne, jakich celem jest wsparcie wszystkich uczniów, jacy przygotowują się do matury z tego przedmiotu.

Oblicza epok 1.1 Język polski. Podręcznik. Klasa 1. Część 1. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Warto zapoznać się z początkiem. Z częścią pierwszą, która jest dedykowana dla klasy pierwsze w liceach i w technikach. Uczniowie mogą zapoznać się z bardzo szerokim kontekstem historyczno-literackim. Dowiedzą się oni również, na czym polegają tradycje judeochrześcijańskie oraz grecko-rzymskie. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ właśnie dzięki temu dowiedzą od czego zaczęły się wszystkie dzieła literackie. A w szczególności te, które powstały w literaturze antycznej, jak również średniowieczu. Młodzi ludzie poznają wiele tekstów, jakie odnoszą się do samej Biblii.

Oblicza epok 1.2. Język polski. Podręcznik. Klasa 1. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Trzy kolejne epoki literackie, jakie nastąpiły po średniowieczu. Oto renesans, barok, a także oświecenie. Trzy epoki literackie, jakie zostały poprzedzone słownikiem pojęć. Po to, aby można było lepiej zorientować się w tym, co obowiązywało w danej epoce. Nie każde pojęcie może być w pełni zrozumiałe – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że sam język również bardzo mocno się zmieniał. Młodzi ludzie również będą mieli okazję do tego, aby zobaczyć, jak “stare” motywy literackie, wykorzystywane są w obecnych czasach.